Noc na Zamku Przygód

A dokąd to zmierza Pan Bohor z Ganu, okrzyknięty przez dwanaście pięknych panien rycerzem Pięknym a Niedobrym? Którędy biegnie szlak dwunastu rycerzy Okrągłego Stołu, którzy poszukują Lancelota? Stają w miejscu zwanym Czarny Krzyż, a drogi stamtąd prowadzą drogi do przyszłości i przeszłości, na północ i południe, na zachód i wschód.

W tym miejscu wszystko może się wydarzyć, bo traktem przechodzą pielgrzymi i banici, wędrowcy ze Wschodu na Zachód i ci, co idą zupełnie odwrotnie. Spotykają się tutaj bohaterowie różnych czasów, opowieści zaś śmiało eksplorują każdą przestrzeń.

Widowisko to ma dwa warianty: kameralny, na jedną opowiadaczkę i muzyka oraz spektakularny, rozpisany na kilka godzin, z udziałem zespołu narratorów i średniowiecznej, ale wciąż żywej orkiestry.

Noc na Zamku Przygód prezentowana była m.in. w ramach festiwalu Kolory Polski (organizator: Filharmonia Łódzka) z udziałem zespołu Mosaic, na zamku w Rynie, przy okazji Jarmarku św. Jakuba w Kętrzynie, w pokamedulskim kościele na warszawskich Bielanach.